17 Haziran 2011 Cuma

Mecidiyeköy-Taksim Hattı

Otobüs sabaha karşı 04:00'de Taksim'den kalkıyordu. Erkendi. Vakit boldu. Mecidiyeköy'den Taksim'e yürümeye karar verdim (Aslında 01:30'da kalkıyordu ama yürüyerek gittiğim için otobüsü kaçırdım ve mal mal Taksim'de gezindim, ortaya bunu mini gezinti yazısı çıktı).


İşte Mecidiyeköy köpek imparatorluğunun protagonisti "Low Polygon Köpek". Gerçekten de aksiyonu bol Mecidiyeköy'de Tanrı optimizasyona ihtiyaç duymuş ve bu harika yaratığı mümkün olduğunca az poligonla dünyaya getirmiş. 3 adet içiçe geçmiş dikdörtgen prizmadan oluşuyor. Az poligon sayesinde en karmaşık sahnelerde bile takılmadan hareket edebiliyor. Çok uzun süredir burada, en azından 20 yaşında olduğunu tahmin ediyorum. Güzel bir hayvan lovpoligonköpek... Sevilebilitesi yüksek.


4 senedir bu etapta bu saatte ilk yürüyüşüm. Trans nüfusunda bir değişiklik yok. AKP iktidarında her şey eskisi gibi devam ediyor. Yalnız Şişli civarındaki trans kardeşler askerlik arkadaşlarımı andırırken Elmadağ'dan itibaren Jenna Jameson estetiğine doğru güzellik grafiği yukarı tırmanıyor. Yukarıda en sevdiğim Sega Dreamcast oyunlarından biri "Space Channel 5"dan fırlamış bir kardeşi görüyorsunuz ya da göremiyorsunuz. Kamera ancak bu kadar çekebiliyor. Çekmemesi daha iyi tabi (to serve and guard the innocent)


Bu İstiklal caddesinden Selanik'te paralel olarak beş tane var. Hiçbiri bu kadar kalabalık değil. 50 metrede bir kiosklarıyla olsun, şahane kitapevleriyle, ucuz ferah kafeleriyle olsun Beyoğlu'na beş çeker. Kalabalığından, unutmak istediğim bazı anılardan dolayı burayı sevemiyor, insanlar neden buraya mahkum anlayamıyorum. Anca bu saatlerde tenhalaşınca biraz çekilir oluyor...Güzel bir İş Bankası reklamı olur bu foto: "Paranız bizdeyken istediğiniz her yerde huzurla uyuyabilirsiniz"

1 yorum:

ωωω.вℓσgмαмє.¢σм dedi ki...

Davetiye: Merhabalar;
Küçük reklamdan ne çıkar demeyin! Yeni kurduğum sayfama davetli olduğunuzu En güzel şekilde ağırlanacağınızı söylemek isterim. Ücretsiz reklam vermek için lütfen sayfamı ziyaret edin!
Teşekkürler… BlogReklam.Tk
Sayfa Linki: http://www.blogreklam.tk/2011/07/reklam.html